Biografija


Eglė Šaka – Londone gyvenanti grafikė ir audiovizualinio meno kurėja, dirbanti su analogine medija – analoginės televizijos trikdžiais, elektroniniu triukšmu, video ir audio sintezatoriais bei kitais manipuliuojamais audiovizualiniais signalais.

Pasitelkdama iškreiptu vaizdu ir garsu, Eglė kuria intensyvų sensorinį stimulą, kurio metu siekia mesti iššūkį žiūrovo įprastam realybės, individualumo ir laiko suvokimui. Savo kūryba ji taip pat tyrinėja nuolat kintančią individualią ir kolektyvinę atmintį bei tarpusavyje kompleksiškai susijusias patirtis bei išgyvenimus.
Kūrėja teigia, kad ‘gličas’ ir jo vizualus analoginių klaidų ir trigdžių srautas tampa metafora reprezentuojanti žmogišką netobulumą, būties kitimą ir dažnai prarastą komunikaciją su vidiniu pasauliu. Pasinėrus į audiovizualinį stimulą, galime atrasti ryšį su pasąmonės srautu ir manifestuoti savo individualybę.

2014 metais Eglė įgijo grafikos bakalaurą ir nuo to laiko plėtoja technologines žinias dirbdama šilkografijos studijoje Londone, kurioje grafikė spaudžia vaizduojamojo meno reprodukcijas. Ji taip pat kuria savo autorinius riboto tiražo šilkografijos spaudinius, kuriuose pagrinde vyrauja ‘gličo’ tematika bei analoginė fotografija. Grafinės spaudos estetika įtakoja ir jos video kūrybą, kurioje ji taiko fotomanipuliacijos ir spaudos procesus, naudojant kontrastingus tonus bei pustonius, analoginio grūdo tekstūras ir juodai baltą ar monochrominę spalvų gamą. Naujausiuose video darbuose Eglė integruoja modifikuotus lauko įrašus, statišką triukšmą bei atmosferinės elektronikos garso takelius.

Eglė dažnai dalyvauja koloboracijose su garso menininkais, kompozitoriais ir alternatyvios muzikos kūrėjais. Laisvos improvizacijos, avant gardo bei džiazo renginiuose ji kuria projekcijas vizualiai reaguojančias į gyvą garsą.

Eglės spaudiniai buvo eksponuojami grupinėse parodose "Saatchi Gallery" ir "Jealous Gallery" Londone. Dalis jos darbų buvo pristatomi užsienio šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Savo kurtas video instaliacijas ir gyvus videoperformansus Eglė Šaka ne kartą pristatė šiuolaikinio meno vietose Londone, tokiose kaip “IKLECTIK”, “SETSETSET”, “New River Studios”, “Amp Studios” bei “Hundred Years Gallery”.


[EN]